Forum Psychoterapia Bydgoszcz Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
mam problem, pomocy !
Autor Wiadomość
patrycja

Wysłany: Wto 19 Gru, 2006   mam problem, pomocy !

a jednak doszla moja wiadomosc! a wic jestem chora na nie ? nie wiem jeszcze jak to okreslic moze to bulimia a moze anorek... . Zdazalo mi sie co 3 miesiace chudnac do 44gk pozniej szpital i zawsze przytylam do 50 kg i tak przez rok nigdy nie sprawialo mi to problemu wiedzialam ze jestem chora ale o leczeniu nie bylo mowy . W kwietniu poznalam chlopaka ktory mnie kocha no i ja go tez jest jedyna osoba ktorej powiedzialam o wszystkim chociaz nie musialam szybko sie kapnol ze cos jest nie tak. Zalezy mi na nim wiec zaczelam starac sie jesc ale wtedy zaczol sie koszmar bo zaczelam miec wyzuty sumienia i czuc ze strasznie tyje . Zeby dac sobie z tym rade zaczelam wymiotowac ale ile tak mozna to straszne , opuchniete gardlo bolacy zoladek przelyk rozwolnienie odwodnienie bole glowy i brak koncentracji wieczne chimery i zlosliwosc moja . To co sie ze mna dzieje przez ostatnie pare miesiecy jest straszne i nie radze sobie z tym wymiotowanie stalo sie juz jak nalug chce schudnac wciaz widze ze jestem gruba a z drogiej strony on jak widze lzy w jego oczach ze nie jem to serce mi peka ! choruje juz od kilku lat ale dopiero teraz jak jest ktos bliski kto sie o mnie martwi i chce zebym zyla ta choroba mnie zabija ! mam czasami takie mysli ze skoro nie moge zyc normalnie nie moge schudnac bo nie chce by widzial jak chudne i zeby go to bolalo a jak jem to wymiotuje a raczej zmuszam sie do tego to maze wcale nie zyc i nie meczyc ani go ani siebie ani nie zabijac swojego organizmu po kawalku tylko raz i pozadnie! dopiero teraz doroslam do tego by sie leczyc ale nie wiem jak nie mam tyle pieniedzy by placic za prywatne wizyty ktore kosztuja 120zł wiec jak mam sie wyleczyc ? wiem ze bardzo potrzebuje pomocy nie mam sily dalej walczyc z ta choroba ani ze soba ! mimo tego ze teraz waze 44kg na 168cm wciaz czuje ze za duzo czuje sie strasznie w swoim ciele :( chce schudnac a wiem ze nie powinnam mam natlok mysli i metlik w glowie ! nie pamietam w jakim dniu zaczela sie moja choroba ale to byl najgorszy dzien w moim zyciu!

Monaliza

Wysłany: Sro 20 Gru, 2006   

To naprawdę straszne! :cry: Osobiście nie jestem dorosłą osobą i nie wiem, jak ci tu pomóc... Ale może byś poprosiła swojego chłopaka, by ci pomagał i jeśli nie jesteś pewna, czy dobrze wyglądasz, czy nie jesteś gruba, czy coś, to się go spytaj, a on ci szczerze odpowie... Pamiętaj też o tym, że ty się nie chcesz leczyć tylko dla niego, ale powinnaś też się leczyć dla samej siebie, dla swojego zdrowia. Bo gdy się nastawisz na to i zdecydujesz, że jednak będziesz się leczyć ( oczywiście, jak będzie to możliwe ), to błagam- nie myśl o tym, że zrobisz to tylko dla niego, ale właśnie też dla samej siebie :) Słuchaj, sama się nie spotkałąm z taką chorobą, ale dobrze wiem, że trudno z nią żyć- to wcale nie jest takie proste... I raczej o tym wiesz, więc jeśli będziesz się leczyć, jeśli w ogóle będzie taka możliwość, to wg mnie musisz być najpierw "twarda" psychicznie.. Myślę, że przed samym leczeniem powinnaś z kimś o tym porozmawiać... Nawet teraz- obojętnie: czy przyjaciel, czy ktoś z rodziny... To zupełnie obojętne! I jeszcze myślę, że powinnaś dużo czasu spędzać z bliskimi, bo nie wiadomo, co jeszcze mogłabyś sobie pomyślić, a nie daj Boże- zrobić! Pamiętaj, to taka ważna, baaaardzo ważna wskazówka -> nie podpadaj i nie "mięknij" przed złymi myślami, bo to tylko ci zaszkodzi! No np. jak ci się wydaje, że jesteś gruba, to pomyśl sobie: "co z tego, że nawet jestem gruba! Najważniejsze jest moje zdrowie!
Oczywiście nie można przesadzać, bo może wyjść na złe... Uważam, że częste wizyty u lekarza dobrze ci zrobią! -> jak będzie ci coś dolegać, to może ci przepisze jakiś właściwy lek... Bo jeśli nie masz zbytnio pieniędzy... to jest problem, może spróbuj w państwowej poradni...ale jak już pisałam "powinnaś dużo czasu spędzać z bliskimi" :D Życzę ci dużo szczęscia i zdrowia!!! Mam nadzieję, że jakoś to się ułoży... jestem tego pewna! ;) WESOŁYCH ŚWIĄT!!! :D

Odpowiedz do tematu